Jauktais koris DOMINO un vokālā grupa VOCALICA kolorītā Latvijas simtgades dziesmu programmā “No vinila līdz mākonim”

Latvijas simtgades zīmē Rīgas jauktais koris “Domino” sadarbībā ar Jaunpils vokālo grupu “Vocalica” piedāvā klausītājiem īpašu tematisku koncertprogrammu, kas veidota kā krāšņa šī nozīmīgā vēsturiskā posma muzikāla mozaīka.

Programma sniegs dažādām muzikālām gaumēm saistošu atskatu kora un populārās mūzikas attīstības tendencēs laikā no 1918. līdz 2018. gadam, parādot gan konkrētā laikaposma par ikonām kļuvušos skaņdarbus, gan arī mazāk pazīstamas un aizmirstas melodijas. Koncerta repertuārā iekļautas pa vienai no katru desmitgadi raksturojošām, žanriski atšķirīgām kora oriģināldziesmām un populārās mūzikas apdarēm – kopumā 20 dažādu komponistu skaņdarbi, tostarp desmit īpaši “Domino” un “Vocalica” veidotas oriģinālas dziesmu apdares. Abu kolektīvu izpildījumā būs iespējams dzirdēt gan a cappella dziesmas, gan skaņdarbus ar atraktīvu instrumentālo pavadījumu.

Koncertprogramma tiks atskaņota 17. martā plkst. 16.00 Tukuma Raiņa ģimnāzijā.

Ieeja koncertā bez maksas.

Jauktais koris „Domino” ir dziedāt gribošu un varošu cilvēku pašiniciatīvas rezultātā izveidots Rīgas amatierkolektīvs, kas regulāru darbību uzsāka 2011. gada pavasarī. Pēc septiņu gadu darbības mākslinieciskā vadītāja Eduarda Fiskoviča, diriģenta un vokālā pedagoga Vitālija Stankeviča, kā arī kormeistara Aināra Plezera vadībā koris šobrīd apvieno ap 40 dziedātāju. Koris sevi pozicionē kā kolektīvu aizņemtiem cilvēkiem, kuriem ir vēlme kvalitatīvi muzicēt un piedāvāt klausītājiem interesantu repertuāru – dažādu laiku un stilu a cappella mūziku. Savas pastāvēšanas laikā koris piedalījies muzikālos pasākumos dažādās Latvijas pilsētās, veidojis virkni tematisku koncertprogrammu, kā arī sekmīgi startējis ikgadējās koru skatēs, iegūstot un godam noturot 1. pakāpes kora statusu. Labi panākumi gūti arī koru konkursos 11. Starptautiskā garīgās mūzikas festivālā „Sudraba zvani”, 11. Starptautiskajā Varšavas koru festivālā „Varsovia Cantat” un  1. Starptautiskajā koru un orķestru festivālā “Birštonas Cantat”.

Jaunpils vokālā grupa „Vocalica” muzicē kopš 2004. gada rudens Aināra Plezera vadībā. Grupas dalībniekiem vokālā māksla nav ne profesija, ne ikdienas nodarbošanās. Tomēr mūzikas mīlestība un vēlme dziedāt mudina arvien jauniem muzikāliem izaicinājumiem. Grupas izpildījumā dzirdama viduslaiku un renesanses laika mūzika, kā arī latviešu un ārzemju komponistu oriģināldziesmas un dziesmu apdares. Grupa pārsvarā muzicē a cappella. „Vocalica” bieži priecē klausītājus Jaunpils pilī, taču laiku pa laikam viesojas citos Latvijas novados un pilsētās. Grupa uzstājusies arī ārpus valsts robežām – Igaunijā, Vācijā, Spānijā, Itālijā un Austrijā. „Vocalica” regulāri piedalās reģionu, novadu un valsts mēroga vokālo ansambļu skatēs, gūstot godalgas. Ar labiem panākumiem startēts starptautiskajā vokālo ansambļu konkursā „Vokal Total 2011”. Jaunas vokālās iemaņas apgūtas meistarklasēs pie vokālajām grupām „Voces8” un „The Real Group”.

Dalies ar draugiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *