Labbūtības ceļakarte skolā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros ir izsludinājusi atklāto projektu konkursu “Atbalsts jauniešu iniciatīvu projektu “Labbūtības ceļakarte skolā” īstenošanai”, kurā savu projektu ir pieteikusi arī Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas skolēnu pašpārvalde.

Projektu konkursa mērķis ir sniegt atbalstu izglītības iestādes jauniešu pašpārvalžu iniciatīvu projektiem – labbūtības ceļakartes aktivitāšu īstenošanai, kas ir identificētas, balstoties jauniešu vēlmēs un vajadzībās, un saplānotas JSPA organizētās mācībās par skolēnu labbūtības ceļakartes izstrādi, tādējādi nostiprinot psihoemocionālo un pilsoniskās līdzdalības kompetenci Latvijas izglītības iestādēs, veidojot pilsoniski aktīvu, līdzdalībā balstītu jauniešu paaudzi pēc-Covid19 laikmetā

Ģimnāzijas pašpārvaldes projekts tapis, balstoties uz aptauju 2021.gada pavasarī ‘’Mentālā veselība Tukuma Raiņa ģimnāzijā jauniešu vidū Covid-19 pandēmijas laikā”, jaunieši ir kļuvuši depresīvi (33%), apātiski (41,7%), nomākti (35,9%), noguruši (81,9%), skumji (44,8%) un novērojams motivācijas trūkums (79,5%). Kā arī jauniešiem pietrūkst klātienes tikšanās ar vienaudžiem, ārpusklases pasākumi, sporta aktivitātes.

Plānotās aktivitātes palīdzēs jauniešiem rast izpratni par mentālo veselību, atgūt motivāciju, uzlabot savstarpējo komunikāciju un veicināt līdzatbildību par savu un vienaudžu psihoemocionālo veselību. Projektā paredzētās aktivitātes veicinās jauniešu labbūtību, tiks uzlabota jauniešu motivācija un komunikācijas spējas. Tiek veicināts vienaudžu savstarpējais atbalsts.

Projekts tiek realizēts no oktobra līdz decembrim, saņemot līdz 1000 eiro finansējumu.

Dalies ar draugiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *