Vietnē notiek uzlabošanas darbi. Iespējami darbības traucējumi.

Zaļa domāšana un rīcība Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā: Erasmus+ forums veicina ilgtspējību

Raksta kategorijas: , , ,

Pavsiam nesen Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā noritēja nozīmīgs forums “Zaļi domā! Zaļi dari!” Erasmus+ Jaunatnes līdzdalības projekta ietvaros. Pasākums pulcēja divpadsmit Tukuma novada skolu pašpārvaldes un īpašos viesus no Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas. Dienu piepildīja lekcijas par klimata pārmaiņām un paradumu maiņu, ko vadīja atzīta Zero Waste kustības eksperte Laura Dzelzkalēja.

Foruma laikā Laura Stūrīte no Tukuma novada pašvaldības dalījās ieskatā par novada zaļo politiku, bet Modra Liepiņa no SIA AAS “Piejūra” pastāstīja par efektīvām atkritumu apsaimniekošanas praksēm. Radošās darbnīcas iedvesmoja jauniešus, ļaujot viņiem izmantot izmetamas lietas, lai radītu auskarus, paliktņus un citus dekorus. Šīs aktivitātes uzskatāmi parādīja, ka pat mazas izmaiņas var radīt ievērojamu ietekmi uz mūsu videi.

Diskusiju cafe laikā tika apspriestas zaļās politikas iniciatīvas, motivējot jauniešus šķirot atkritumus un izvēlēties videi draudzīgus ēšanas paradumus. Klimata pārmaiņu bingo spēle ne vien izklaidēja, bet arī mācīja, un uzvarētāji saņēma auduma iepirkuma maisiņus, atbalstot ilgtspējīgu dzīvesveidu.

Pasākums piedāvāja arī īpašu stūrīti ar līmlapiņām, kur jaunieši varēja vizuāli atzīmēt savus zaļos ieradumus. Šī aktivitāte radīja apzinātību par personīgo ieguldījumu videi draudzīgā dzīvesveidā. Forums “Zaļi domā! Zaļi dari!” ir pierādījums tam, ka katrs mūsu solis veido mūsu ekoloģisko pēdu, un aicina jauniešus rīkoties apzināti un atbildīgi pret vidi.

Rakstu kategorijas

Uzzini vairāk!


Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content