Zemes diena

Mūsu nākotne sākas šodien – Zemes dienā!

Izzinošā un radošā atklāsmē par Pasaules vērtībām dalījās 11.a.klases jaunieši ar asamblāžas tehnikā radītiem plakātiem. Ikvienam bija iespēja apmeklēt izstādi un izteikt savu novērtējumu un atziņu par par to, kas notiek pasaulē! Sākumskolas klases skolēni kopā ar audzinātājām gan gudro domu pārsprieda, gan katra cilvēcisko atbildību pārrunāja. 4.kl. skolēni un audzinātāja A.Reķe uzsvēra, ka svarīgi ir vairāk staigāt, nevis braukt! Nepiesārņot un mazāk pirkt! Savās pārdomās dalījās vairāki devītklasnieki, kuru sapratni skaidro atziņas- mums ir tikai viena planēta un mums par to ir jārūpējas! Svarīgi rūpēties par dzīvniekiem, vidi, globālo sasilšanu un cilvēku mentālo prātu! Pasaulei palīdz Zero waste dzīvesveids! Domāt zaļi un taupīt enerģiju!

Pārlūkojot skolēnu balsojumu par savu favorītu plakātu, atzinību guvuši darbi:

  • ”Rūpējies par dabu” (V. un S. Zēbergas);
  • “Pasaules cepetis”(A.Priekulis);
  • “Saudzē dabu” (A.Krīgere);
  • par mentālo veselību (I.Tišlere).

Paldies skolotājām I.Silinevičai un U.Bērziņai!

Lai pārbaudītu erudīciju un uzzinātu faktus par Zemes resursiem, ilgtspējīgu attīstību un ekoloģiskām vērtībām, skolēni piedalījās izziņas viktorīnās. Sākumskolas viktorīnu ”Zemes elpa” sagatavoja 8.b.klases skolniece K.Baltiņa. 7.-9.kl. skolēniem izaicinājumu sagatavoja fizikas skolotāji V.Zuters, T.Akmens un bioloģijas skolotāja S.Baumane. Kā atzina skolēni, jautājumi bija aktuāli, pārsteidzoši, interesanti un gudri, jo bija iespējams uzzināt ko jaunu!

Mums ir svarīgi saglabāt Zemes vērtības, izglābt no klimata izmaiņām un piesārņojuma, jo tā ir mūsu veselība un mūsu nākotne!

Kopā mēs varam būt vienoti gan zaļākai planētai, gan gudrākai un stiprākai skolai!

Zemes dienas aktivitātes organizēja Dabaszinātņu MJ sadarbībā ar Kultūras un Mākslu MJ.

Zaļās domas īstenot darbos ikvienam novēl dabaszinību MJ vadītāja S.Baumane

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *