Vietnē notiek uzlabošanas darbi. Iespējami darbības traucējumi.

Erasmus+ KA2

Home » Projekti » Erasmus » Erasmus+ KA2
  • Projekta nosaukums: “Volunteerism and Active Citizenship: From Individuals to Organizations” -“Brīvprātīgais darbs un aktīva pilsoniskā līdzdalība”.
  • Projekta Nr.: 2019-1-CY01-KA229-058237_4
  • Projekta īstenošanas laiks: 01.09.2019. – 31.08.2021. Pagarināts līdz 31.08.2022.
  • Projekta mērķi: Projekta galvenais mērķis ir veicināt skolēnu aktīvu pilsonisko līdzdalību, dot iespēju skolēniem iedziļināties Eiropas multikulturālās sabiedrības vērtībās un apzināties sevi kā nozīmīgu sabiedrības daļu.
  • Projekta partneri: Kipra, Bulgārija, Itālija, Latvija, Polija, Rumānija
  • Projektā paredzētās mobilitātes (vienā braucienā 5 skolēni un 2 pedagogi no katras valsts):
  • Projekta mājaslapa: www.vaciolan.com
  • Savstarpējās sadarbības veidi: Facebook grupa, eTwinning TwinSpace, WhatsApp un Messenger grupas.
  • Projekta koordinatore: Gita Rācenāja
    (e-pasts: g.racenaja@inbox.lv)
Projekta logo
Latvijas dalībnieki

Projekta plānotās mobilitātes:

  • 20.01.-23.01.2020. Kipra (Laniteio Lyceum);
  • 07.03.-10.03.2022. Rumānija (COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA);
  • 22.03.-25.03.2022. Polija (II Liceum Ogolnoksztalcace z Oddzialami Dwujezycznymi im. Wladyslawa);
  • 29.03.-01.04.2022. Latvija (Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija);
  • 04.04.-07.04.2022. Itālija (Liceo Classico Linguistico Muratori San Carlo);
  • 25.04.-28.04.2022. Bulgārija (SU”Hristo Smirnenskï”).

Pirmā projekta mobilitāte norisinājās Kiprā 20.-23.01.2020.

Tukuma Raiņa ģimnāzijas delegācija (5 skolēni un 2 skolotāji) pavadīja savu pirmo Erasmus+ projekta mobilitātes atklāšanas dienu Laniteio licejā, Limasolā, kopā ar skolēniem un skolotājiem no Itālijas, Rumānijas, Bulgārijas un Polijas. Dienas laikā bija iespēja tikties ar Limasolas pilsētas mēru, skolas direktoru, Skolēnu padomes prezidentu un skolas Vecāku asociācijas pārstāvjiem. Skolēni tika izglītoti par globālajām klimata izmaiņām un brīvprātīgā darba nozīmi mūsu planētas saglabāšanā. Īpaši aizkustinošs izvērtās Karinas Savas stāsts, kurā nesavtīga rīcība un vēlēšanās palīdzēt gadu gaitā ir pārvērtusies par sabiedrībai nozīmīgu organizāciju ar nosaukumu “Fun-Raising”. Mobilitātes notikumi tika atspoguļoti arī laikrakstā “Paideia News” grieķu valodā.

Otrajā mobilitātes dienā projekta dalībnieki devās uz Akrotiri vides izglītības centru, kur organizācija “300,000 Trees in Limassol” piedāvāja iespēju piedalīties Kipras ekosistēmas atjaunošanā. 70 skolēni un skolotāji no 6 valstīm iestādīja 210 kokus. Koki ir nozīmīgi ne tikai skābekļa ražošanā, bet tie arī sniedz patvērumu no tveices, samazina iespējamos plūdus, uzsūcot mitrumu, kā arī tiem ir nozīmīga loma erozijas novēršanā, nostiprinot augsni. Bet pats galvenais, ka skolēniem bija iespēja kopā ko paveikt planētas labā un, ka Kiprā augs ne viens vien viņu stādīts koks. Aktīvajam darbam sekoja brauciens uz skaisto kalnu ciematu Omodos, kur varēja pastaigāties pa šaurajām ciemata ieliņām un nobaudīt Kipras tradicionālo virtuvi. Dienas atspoguļojums skatāms arī laikrakstā “Paideia News” un Facebook lapā “300,000 Trees in Limassol”.

Trešā diena dalībniekiem pagāja aktīvi darbojoties Limasolas pilsētas jūras malas un parka sakopšanā, kā arī atjaunojot pilsētas invalīdu stāvvietu krāsojumu. Dienas otrajā pusē tika apmeklēts pilsētas zooloğiskai dārzs, Seno grieķu un romiešu pilsēta Kuriona un 13.gadsimta krustnešu pils Kolosi.

Ceturtās dienas svinīgajā rītā projekta dalībnieki saņēma sertifikātus un “Europass mobility” dokumentu ar iegūto prasmju izvērtējumu. Dienas turpinājumā “Europe Direct” informācijas centrā skolēni un skolotāji ieguva informāciju par Eiropas Savienības finansējumu un brīvprātīgā darba iespējām jauniešiem Eiropā un pasaulē.  Tika apmeklēts arī “Christos Stelios Ioannou Foundation” centrs, kurā pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem tiek piedāvātas aktivitātes un nodarbības, lai palīdzētu sociāli un profesionāli integrēties sabiedrībā, kā arī, lai uzlabotu viņu dzīves kvalitātei. Pēcpusdienā dalībnieki nonāca Kipras galvaspilsētā – Nikosijā (saukta arī par Lefkosiju), kura ir vienīgā galvaspilsēta pasaulē, kura ir sadalīta divās daļās. Tika apskatīts pilsētas centrā uzstādītais robežkontroles postenis, kurš atdala grieķu un turku teritorijas. Kipra šādi tika sadalīta 1974. gadā notikušā kara rezultātā, kad Kipras ziemeļdaļu okupēja turki. Dienas noslēgumā Laniteio licejā notika kopīgs atvadu pasākums ar Kipras jauniešu tradicionālajiem deju priekšnesumiem. Liels paldies Laniteio liceja komandai un galvenajam koordinatoram Christodoulos Stamatis par uzņemšanu!


Otrā projekta mobilitāte norisinājās Rumānijā 07.03.-10.03.2022.

Ģimnāzijas pieci skolēni kopā ar pavadošajiem skolotājiem Valdi Zuteru un Dārtu Belcāni devās Erasmus+ KA2 mobilitātē uz Rumāniju.

Pirmā aktivitāte pilsētā Oradja bija došanās uz tās domi, lai uzzinātu par pilsētā realizētiem projektiem. Tālāk sekoja kāpšana tornī, lai apskatītu pilsētu no augšas.

Rumāņu vēsturē liela nozīmē ir ebrejiem, tādēļ mobilitātes dalībniekiem tika dota iespēja apskatīt divas pilsētas sinagogas, kas atjaunotas Eiropas projektu ietvaros.

Dienas otrā daļa iesākās ar maltīti un aktivitātēm, kas deva skolēniem iespēju sasildīties un iepazīties ar citiem projekta dalībniekiem no Kipras, Bulgārijas, Polijas un Itālijas. Diena noslēdzās, iepazīstoties ar rumāņu skolēnu brīvprātīgajiem un apskatot uzņemošās skolas telpas.

Otrā mobilitātes diena iesākās ar dažādām ledus laušanas aktivitātēm, piemēram, cilvēku bingo, kuru laikā jauniešiem bija iespēja jau tuvāk vienam otru iepazīt. Tālāk sekoja divu stundu gara Oradjas pilsētas apskate kopā ar gidu, kas atklāja gan nozīmīgas pilsētas vietas, gan pilsētai vēsturiski svarīgus cilvēkus un arhitektūru. Vakars noslēdzās ar katram tīkamu izklaidi, lai turpinātu iepazīšanos – naksnīgu pilsētas pastaigu, UNO spēli ar jauniepazītajiem draugiem un viesnīcas piedāvātajām SPA iespējām.

Trešajā dienā Erasmus+ komanda devās tālākā izbraucienā. Ciematiņš Kiščava tika izvēlēts kā galamērķis, lai apskatītu tur esošo Lāča alu, kas tika atklāta 1975. gadā. Tajā tika atrasti 141 ledus laikmeta lāča skelets; viens no tādiem skeletiem piederējis 3 m garam un aptuveni 1000 kg smagam lācim. Zinātnieki apgalvo, ka ala ir 4 miljonus gadu veca. Tajā ir izveidotas trīs galerijas – kaulu, Emil Racoviță (rumāņu zinātnieks un alu pētnieks) un sveču galerija. Alā varēja apskatīt gan stalaktītus, gan arī stalagmītus. Alas izpētei sekoja Etnogrāfiskā muzeja apmeklējums, kurā varēja ieraudzīt seno laiku skolas solus, bet pēc pusdienām sekoja brīvprātīgais darbs – parka uzkopšana.

Mobilitātes pēdējā diena  Rumānijā iesākās ar došanos uz vietējo skolu, lai piedalītos četrās dažādās radošajās darbnīcās jauktās valstu grupās, veicot noteiktu uzdevumu ar Lieldienu tematiku. Kad uzdevums katrā darbnīcā bija veikts, jaunieši apvienojās savu valstu grupās un izveidoja prezentāciju par padarīto, savukārt skolotāji bija žūrijas lomā. Dienas aktivitāšu noslēgumā tika izdalīti sertifikāti par dalību projektā.

Vakara daļā bija iespēja baudīt ne tik oficiālo daļu, kad dalībniekus pagodināja vietējais bērnu koris, bet pēc priekšnesuma sekoja tradicionālās dejas, sarunas un atvadīšanās no jauniegūtajiem draugiem.


Trešā projekta mobilitāte norisinājās Polijā 22.03.-25.03.2022.

Atšķirībā no iepriekšējām reizēm, uz šo mobilitāti komanda devās ar autobusu un, labvēlīgu laikapstākļu un satiksmes loloti, sasniedza galapunktu raitāk nekā plānots. Tas deva iespēju jau tūliņ izmest pirmos riņķus pa Ostrovas vecpilsētu, protams, neaizraujoties un neaizmirstot, ka nākamās dienas plāns ir ļoti piesātināts ar aktivitātēm.

Pirmā aktivitāšu diena iesakās ar vizīti mobilitātes organizatoru skolā, kurā dalībniekus sveica skolas direktors un skolas parlamenta un brīvprātīgo kustības pārstāvji, kas pastāstīja par skolu, skolas pasākumiem un plašo brīvprātīgā darba spektru. Pēc tam sekoja neliela skolas iepazīšanas tūre, kuras laikā paliekošu iespaidu atstāja iespaidīgie sienas gleznojumi dažādos kabinetos. Ja vizītes sākumā varēja satikt vietējos poļu skolēnus un dzirdēt skaļas čalas, tad noslēgumā skolā valdīja neierasts miers, jo viņiem ir pieņemts pirms Lieldienām stundas aizvadīt tikai līdz pēcpusdienai, bet pēc tam doties uz baznīcu.
Pēc skolas apmeklējuma notika vizīte pilsētas domē, kur tika sniegta informācija par realizētajiem projektiem novadā un pilsētā, kā arī pārrunātas arī aktuālās problēmas jauniešu vidū, kas ir gana daudz un vērojamas daudz līdzības Eiropas valstu vidū.

Diena noslēdzās ar brīvprātīgo darbu kino zālē, kas bija pārvērsta par noliktavu drēbju šķirošanai priekš ukraiņu bēgļiem.

Otrā mobilitātes diena iesākās ar ekskursiju pa Ostrovas vecpilsētu. Viens no apskates objektiem bija Ostrovas Velkopolskas katedrāle, kurā dalībnieki neplānoti kļuva par klausītājiem koncertam, kurā galvenie muzikanti un klausītāji bija skolēni, tādā veidā vēlreiz paspilgtinot poļu skolu tradīcijas Lieldienu laikā.
Tālāk sekoja tikšanās ar Ostravas senioru izglītības skolas valdi, kas izklāstīja darbības pamatprincipus un plašo aktivitāšu loku, kurās var iesaistīties seniori. Bija arī vairāki priekšnesumi no senioru deju kopas, kas mesties dejas solī aicināja arī skolēnus. Nevarētu teikt, ka skolēniem bija ļoti viegli turēt līdzi pieredzei uz deju grīdas, tomēr dejošanas aktivitāte deva iespēju iesildīties vēlākajai aktivitātei, kurā notika tikšanās ar vietējo tautas deju grupu. Te nu gan dejotprasmes rādīja visi iesaistītie un tā vien gandrīz ar varu mobilitātes dalībniekus nācās šķirt no tautas deju grupas dalībniekiem.

Jau ierasts, ka viena mobilitātes diena norit tā patālāk no nometnes vietas. Līdzīgi kā iepriekš, arī šajā reizē tā bija trešā diena, kas pēc ievērojama brauciena ar autobusu, aktivitāšu griezumā iesākās ar darbnīcām Vroclavas Universitātē par nevalstiskajām organizācijām, tam sekoja interaktīva vēstures muzeja apmeklēšana, kas ierīkot vecā autobusu depo. Pēc vēstures liecību apgūšanās, ekskursija turpinājās vietā, kas simbolizē cīņu par to, lai kaut kas, šajā gadījumā dažās dzīvnieku sugas, nepaliek tikai par vēsturi, proti, apmeklējām vienīgā tematisko okeanārija pasaulē, kas veltīts Āfrikas faunas eksponēšanai. Tālāk mobilitātes dalībniekiem tika dota iespēja izpētīt Vroclavas tirgus laukumu un tam pieguļošās apskates un iepirkšanās teritorijas.

Noslēdzošā mobilitātes dienā Polijā sākās ar Ostrovas pilsētās muzeja apmeklēšanu, kas atradās turpat degungalā, iznākot no hoteļa. Un, protams, kas ir viesošanās kādā valstī bez vismaz nelielas iepirkšanās tūres, tāpēc šajā dienā bija vairāk brīva laika iepazīt vietējos veikalus un to piedāvājumu vai vienkārši pakrāt noieto soļu apmēru, apskatot pieguļošās teritorijas. Vakarā organizatoru skolā bija sagatavota izsmeļoša prezentācija par piedzīvojumiem četru dienu garumā, sertifikāti par dalību projektā un kārtīga ballīte ar dejām, sarunām un, protams, sirdi plosošām atvadām no jaunajiem draugiem.

Ceturtā mobilitāte norisinājās Latvijā 29.03.-01.04.2022.

Latvijas mobilitātes pirmā diena sākās Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā ar oficiālu viesu sagaidīšanu no projekta dalībvalstīm – Kipras, Bulgārijas, Itālijas, Polijas un Rumānijas. Viesus sveica skolas direktore Sigita Kūla, skolas koris, kā arī Tukuma novada priekšsēdētāja vietniece sociālās politikas jautājumos Inga Priede, kas iepazīstināja ar brīvprātīgā darba iespējām un aktivitātēm Tukumā. Viesiem bija iespēja doties skolēnu organizētā pastaigā pa skolu, kam sekoja skolēnu parlamenta prezentācija un grupu darba aktivitātes, kur visiem bija iespēja izpētīt, ko īsti nozīmē aktīva pilsoniskā līdzdalība, kā arī piedalīties problēmu risināšanas uzdevumos. Pasākuma vadītāja dienas garumā bija 12.a klases skolniece Elīza Rozentāle. Pēcpusdienā visi bija iesaistīti dažādās rokdarbu aktivitātēs, veidojot latviešu zīmes no māla, gatavojot tradicionālu rupjmaizes desertu, lejot ziepes un sveces un veidojot puzurus. Meistardarbnīcu galvenie vadītāji bija skolotāji Inese Bērziņa, Una Gaile, Una Bērziņa un Pastariņa muzeja vadītāja Sanita Ratniece, palīgos iesaistot arī ģimnāzijas skolēnus.

Projekta otrā diena sākās ar brīvprātīgo darbu Ķemeru Nacionālajā parka pie Kaņiera ezera, ko atbalstīja LIFE-IP LatViaNature projekts sadarbībā ar Pasaules Dabas fondu. Par spīti vēsajiem laikapstākļiem, 44 skolēni un skolotāji no 6 valstīm vāca koku zarus, lai palīdzētu saglabāt dabisko vidi un sugas, kam ir Eiropas nozīme Latvijā. Pēc labi padarīta darba visi varēja mieloties ar siltu skābeņu zupu, kāpt putnu vērošanas tornī, kā arī doties pastaigā pa Lielā Ķemeru purva laipu. Sīkāk par pasākumu rakstā “Daru dabai”. Vakars tika pavadīts kopā ar Latvijas skautu un gaidu organizāciju, gatavojot maltīti uz ugunskura un spēlējot dažādas spēles.

Trešajā dienā dalībnieki apmeklēja Tukuma Jauniešu centru un radošo apvienību “Ligzda”, veica orientēšanās aktivitātes pilsētā, kā arī veidoja militārās kamuflāžas tīklu Ukrainai. Pēcpusdienā visi devās uz Durbes pili, kur bija iespēja iepazīties ar muzeja ekspozīciju, kā arī piedalīties vēl vienā brīvprātīgā darba aktivitātē – putnu būrīšu veidošanā pils parkam. Diena noslēdzās ar enerģisku izkustēšanos kopā ar deju studiju “Demo”.

Ceturtā diena tika pavadīta Vecrīgā, kas ir iekļauta UNESCO pasaules kultūras mantojumā un ir pazīstama ar savu jūgendstila arhitektūru. Ekskursijai sekoja vairāk kā 130 m augstajā Svētā Pētera baznīcas torņa un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja apmeklējums. Mobilitāte noslēdzās Tukumā ar dziesmu un deju uzvedumiem, kuros uzstājās Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas skolēni, sertifikātu pasniegšanu un atvadu ballīti. Erasmus+ KA2 projekta “Brīvprātīgais darbs un aktīva pilsoniskā līdzdalība” mobilitātes tika pārceltas vairākas reizes pandēmijas ierobežojumu dēļ, tāpēc šis šķita kā brīnums, ka visām projektā iesaistītajām valstīm, kopā sadarbojoties, tomēr izdevās noorganizēt paredzētās mobilitātes. Īpašs paldies mūsu ģimnāzijas skolotāju un skolēnu komandai par sadarbību Latvijas mobilitātes veiksmīgā noorganizēšanā un visa projekta realizācijā.


Projekta mobilitāte Itālijā 04.04.-07.04.2022.

Tukuma Raiņa Valts ģimnāzijas delegācija (5 skolēni un 2 skolotāji) no 04.04.-07.04.2022. kopā ar kolēģiem no Kipras, Rumānijas, Bulgārijas un Polijas viesojās Itālijas pilsētiņā Modēnā.

Visas mobilitātes dienas bija aktivitātēm bagātas. Jaunieši iepazinās ar brīvprātīgā darba veidiem Modenā, piedalījās diskusijās un domāja, kā starpkultūru attiecības varētu veicināt iekļaujošo vidi. Viesojāmies biedrībā, kas palīdz cilvēkiem ar garīgās veselības problēmām. Tas ļāva mums saprast, kā cilvēki palīdz iekļauties sabiedrībā un nodrošina piederības sajūtu savai kopienai.

Ļoti iespaidīga bija viesošanās Modenas jauniešu centrā. Pilsētas reģions tiek uzskatīts par noziedzīgu, tāpēc pilsētā ir izveidota īpašs centrs, kas palīdz jauniešiem ar dažāda rakstura problēmām, tostarp narkotikām. Pateicoties vairāku gadu aktīvam darbam, jauniešu atbalstam, sabiedrības iesaistei noziedzības līmenis ir mazinājies. Mums bija iespējam pabūt dažādās pilsētas aktivitāšu vietās un satikties ar cilvēkiem, lai redzētu, kā biedrība strādā, kā un kādas jauniešu aktivitātes tiek organizētas. Kopējas tikšanās ar sadarbības partneriem ļāva jauniešiem diskutēt par dažādām globālām problēmām.

Mobilitātes laikā bija iespēja baudīt Itālijas kultūras bagātības. Modenas pilsēta piedāvā skaistu un senu arhitektūru, tā ir piepildīta ar viduslaiku baznīcām un citām krāšņām ēkām. Ēka, kas saukta par Muzeju pili, nes kultūras un mākslas bagātības, jo katrā stāvā ir cits muzejs. Katedrāles apskate gida pavadībā bija vienkārši izcila. Gida stāstījumu papildināja itāļu jauniešu redzējums un sasaiste ar mūsdienām.

Kādā no pēcpusdienām mums bija iespēja apmeklēt arī Ferrari muzeju. Iepazīties ar dibinātāja Enzo Ferrari dzīvi un darbu. Redzēt automašīnas ir iespēja iejusties un gūt iedvesmu no pasaulē pazīstamā inženiera.

Projekta pēdējā dienā mēs visi devāmies ceļojumā uz piejūras pilsētu Rimini, kur devāmies nelielā ekskursijā. Apskatījām dažas vēsturiskas celtnes, piemēram, Malatestiano templi, Triumfa arku un Parco XXV Aprile, kur katru no tiem mūs iepazīstināja gids. Pastaigas laikā bija iespēja pabūt pie Adrijas jūras, izbaudīt sauli un vēju un kopā sadarbības partneriem spēlēt sporta spēles pludmalē.

Pēdējās dienas vakarā projekta dalībnieki varēja baudīt kūku un pārrunāt lieliskos iespaidus ar kolēģiem. Pirms došanās mājās vēl pabijām Milānā, kas noteikti paliks atmiņā ar tās slaveno katedrāli un modes garšu pat tirgū.

Paldies itāļu komandai par viesmīlīgo uzņemšanu, bagāto mobilitātes programmu. Uz tikšanos noslēguma mobilitātē!

Sestā projekta mobilitāte norisinājās Bulgārijā 25.- 28.04.2022.

2022. gada 24. aprīlī Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas komanda 5 skolēnu un 2 pavadošo skolotāju sastāvā ieradās Bulgārijā, Lukovitā, lai piedalītos Erasmus+ KA2 projekta “Brīvprātīgais darbs un aktīva pilsoniskā līdzdalība” mobilitātē.

Skolas komandu šajā mobilitātē pārstāvēja 10.b klases skolnieces – Keita Priede un Patrīcja Volkova, 11.a klases skolniece Rigonda Vingre, 12.a klases skolniece Nimmija Una Fogele, 12.b klases skolniece Raimonda Līga Kreicberga, kā arī angļu valodas skolotājas – Gita Rācenāja un Karīna Helmane-Soročenkova.

Pirmajā mobilitātes dienā skolas komandai bija iespēja izbaudīt skaisto un majestātisko Bulgārijas dabu, piedaloties āra aktivitātēs – pastaigā pa “Panega” dabas taku, dodoties laivu braucienā pa Panegas upi, kā arī bezceļu izbraucienā ar apvidus auto uz slaveno alu “Prohodna”, ko pazīst pēc tās acs veida caurumiem alas griestos, ko dēvē par Dieva acīm. Visiem bija iespēja tuvāk iepazīties ar projekta dalībniekiem brīvdabas pusdienās, kā arī svētku vakariņu laikā viesnīcā.

Otrajā dienā skolas komanda devas vizītē uz uzņemošo skolu “Hristo Smirnenski” Kojnārē, kur tika sirsnīgi sagaidīti. Svinīgas uzrunas teica gan skolas direktore, gan pašvaldības mērs, kā arī skolēni bija sagatavojuši ļoti jauku programmu ar dziedāšanu un tradicionālajām dejām. Klausoties skolēnu prezentācijās varēja uzzināt daudz par pašu skolu, kā arī valsti kopumā. Skolēni piedalījās spēlēs. Pēcpusdienā visi tika iesaistīti brīvprātīgā darba aktivitātēs, stādot kokus skolas teritorijā, kā arī rožu krūmus pie pilsētas pašvaldības ēkas kopā ar pašu pilsētas mēru. Video Cherven Bryag pilsētas domes Facebook lapā.

Trešās dienas rītā projekta dalībnieki devās izbraukumā uz pilsētu Plevena, kur apmeklēja muzeju Panorama “Pleven Epic of 1877”, kas tika izveidots par godu Plevenas atbrīvošanai no Osmaņu impērijas valdīšanas. Pusdienās tika baudīta tradicionāla maltīte vienā no restorāniem un vēlāk pavadīja kopā laiku, spēlējot boulingu.

Ceturtās dienas rītā projekta dalībnieki apmeklēja ārkārtīgi krāšņo katedrālei līdzīgo kaļķakmens karsta alu “Saeva Dupka”, kas sastāv no piecām hallēm un 400 m gariem koridoriem, kas piepildīti ar masīviem stalagmītiem, stalaktītiem un citiem interesantiem veidojumiem. Pēcpusdienā atgriežoties Kojnārē, projekta dalībnieki uzzināja par sociālo centru darbību pašvaldībā un atbalsta sniegšanas iespējām vietējiem iedzīvotājiem. Pēc tam sekoja oficiālā sertifikātu pasniegšanas ceremonija ar fotografēšanos. Vakars noslēdzās ar atvadu vakariņām un dejošanu pie tradicionālās un mūsdienu mūzikas. Šī bija pēdējā mobilitāte projektā, kas iesākās 2019. gadā. Kopumā 25 ģimnāzijas skolēniem bija iespēja iepazīties ar citiem skolēniem no Kipras, Rumānijas, Polijas, Itālijas un Bulgārijas; mācīties par citām kultūrām, aktīvu pilsonisko līdzdalību un brīvprātīgo darbu, bet vissvarīgākais – iegūt jaunas prasmes, pieredzi un draugus.

Skip to content