Bulings skolās ir nopietna problēma, kas negatīvi ietekmē mācību vidi un skolēnu labsajūtu. Tas var izpausties kā fiziska un emocionāla vardarbība, kur bērni tiek apzināti pazemoti un aizskarti. Šāda rīcība var notikt gan fiziski, gan tiešsaistes vidē, izraisot kiberbulingu. Šādi apstākļi padara skolu par nedrošu vietu, kur pat mājās skolēni var justies apdraudēti, jo tiek uzbrukts caur digitālajām platformām.
Lai risinātu šo problēmu, Turku Universitātes KiVa programma piedāvā pārbaudītu metodi vardarbības mazināšanai vienaudžu vidū. KiVa ir balstīta uz gadu desmitiem ilgiem pētījumiem par bulingu un tā ietekmi uz bērniem. Programma ir zinātniski pierādījusi savu efektivitāti un tiek izmantota vairāk nekā 23 valstīs visā pasaulē.
Galvenie KiVa programmas elementi:
- Novēršana – Nodarbības, kurās skolēni mācās atpazīt bulinga pazīmes, trenē sociālās prasmes un attīsta empātiju.
- Gadījumu risināšana – Strukturēti un standartizēti protokoli, kā rīkoties, ja parādās bulinga gadījumi.
- Situācijas uzraudzība – Ikgadējas aptaujas, kas ļauj sekot līdzi bulinga tendencēm katrā skolā un analizēt programmas ietekmi.
Šīs iniciatīvas ir ļoti svarīgas, lai nodrošinātu drošu un atbalstošu vidi mūsu skolēniem. Apmeklējiet mūsu mājaslapu, lai uzzinātu vairāk par to, kā mēs cīnāmies pret bulingu un veicinām pozitīvu izmaiņu radīšanu izglītības sistēmā.
Vairāk par KiVa: