Vietnē notiek uzlabošanas darbi. Iespējami darbības traucējumi.

TRVĢ SP 2023./2024.m.g. notikumi

Home » Skolēniem » TRVĢ skolēnu parlaments » TRVĢ SP 2023./2024.m.g. notikumi

TRVĢ SP

2024
Sasniedz savu potenciālu

22. martā Madonas Valsts ģimnāzijā notika skolēnu pašpārvalžu pieredzes apmaiņas pasākums “Sasniedz savu potenciālu”, kurā piedalījās Valsts ģimnāziju pašpārvalžu pārstāvji no

  • Balvu Valsts ģimnāzijas,
  • Cēsu Valsts ģimnāzijas,
  • Daugavpils Valsts ģimnāzijas,,
  • Jēkabpils Valsts ģimnāzijas
  • Ogres Valsts ģimnāzijas,
  • Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas ,
  • Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas.

Ar savu stāstu par ceļu uz potenciāla sasniegšanu dalījās un vērtīgu impovizācijas nodarbību vadīja TV personība un improvizators Marģers Majors.

Pasākumu producente Elīna Kolna stiprināja apziņu, ka bedre ceļā nav ceļa gals un iedrošināja neapstāties pie grūtībām .

Sadraudzība

19.martā mūsu skolēnu parlamenta  jaunieši uzņēma skolā novada skolēnu pašpārvalžu komandas, lai satiktos, radoši darbotos, lai sadraudzētos. Iepazīšanās aktivitātē varēja uzzināt viens otra vārdus un hobijus, bet konkursā noskaidrot savas zināšanas par Latvijas politikas jautājumiem. Samiksētās grupās jaunieši darbojās radošās darbnīcās: minipopiela, dekupāža, makaronu torņu celšana, krēslu pārkrāsošana Lieldienu noformējumā, grafiti.
Pasākums tapis sadarbībā ar Tukuma  novada Multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru.

Kontakts

No 12.marta līdz 14.martam mūsu skolēnu parlamenta komanda piedalījās JSPA organizētajās mācībās “Iniciatīva izglītības iestāžu atbalstam “Kontakts””. Jaunieši ieguva ne tikai jaunus draugus un pieredzi, bet arī  mācījās par drošu un atbalstošu vidi skolā, par līdzdalību, par projekta mērķiem, piedalījās NFI laboratorijā un uzsāka darbu pie sava iniciatīvu projekta.

Rīgas pils un Saeimas iepazīšana

15.februārī ģimnāzijas parlamentārieši viesojās Rīgas pilī un Saeimā. Rīgas pils ir viena no Latvijas izcilākajām viduslaiku pilīm. Tās pamatakmeni ielika 1330. gadā. Tā ir Latvijas Valsts prezidenta rezidence kopš 1922. gada, kad dibināta Latvijas Valsts prezidenta institūcija. Rīgas pils un Valsts prezidenta institūcijas vēstures iepazīšanai izveidots audiogids, kas palīdz labāk iepazīt Rīgas pils reprezentācijas zāles un telpas: Dāvanu zāli, Svētku zāli, Sūtņu akreditācijas zāli, Balto zāli, Ģerboņu zāli, Zaļo zāli, Rīgas istabu, Čakstes kabinetu, Svētku salonu, Dāmu salonu un Kungu salonu.

Ģimnāzijas parlamentārieši apmeklēja Saeimu, lai tuvāk iepazītu Latvijas parlamenta darbu, kā arī Saeimas nama arhitektūru un vēsturi. Paldies mūsu absolventiem un deputātam Mārtiņam Daģim par šādu iespēju.

Ģimnāzijas parlamentāriešu apmeklējums Rīgas pilī un Saeimā

Silto džemperu diena skolā

9.februārī  skolēnu parlaments organizēja silto džemperu dienu. Šajā dienā telpās tika samazināta temperatūra par vienu grādu, tāpēc visa skolas saime tika aicināta vilkt vissiltākos un visstilīgākos džemperus.

Šīs idejas mērķis bija izglītot skolēnus par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus un šādā simboliskā veidā mēs izrādījām mūsu atbalstu pret klimata pārmaiņām.

Ar saukli ,,Izcel savu rīcību klimata labā” tika atgādināts, ka darot ari mazas lietas klimata labā, mēs patiesībā izdarām daudz. Tāpēc parlamentārieši aicināja arī lietot mazāk elektroierīces, biežāk pārvietoties ar kājām un ēst sezonai atbilstošu augu valsts pārtiku, neradot pārtikas atkritumus.

Silto džemperu diena skolā

2023
Parlamentāriešu Ziemassvētki

Īsi pirms Ziemassvētkiem parlamentārieši izvērtēja savu 1.semestra darbu: kas labi izdevies, kas jāuzlabo, no kā jāatsakās un cik liels ir katra personiskais ieguldījums mērķu sasniegšanā. Ir sagaidīts arī Ziemassvētku vecītis ar pārsteigumu. Un tad kopīgs darbs, gatavojot mazas paldies dāvaniņas mūsu skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem.

Parlamentāriešu Ziemassvētki

Ideju hakatons

Ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldes jaunietes Līva un Sigita pārstāv mūsu skolu TEJK skolēnu pašpārvalžu tīklā. Meitenes piedalās sadraudzības ideju hakatonā un gatavo savu sadraudzības pasākumu Tukuma novada skolēnu pašpārvaldēm.

Ideju hakatons

Ceļā uz tīru Latviju!

Lai sekmētu bērnu un jauniešu līdzdalību, aktualizējot skolēnu vidū klimata pārmaiņu problēmas,  skolēnu pašpārvalde šajā mācību gadā piedalās skolēnu pilsoniskās līdzdalības projektā  “Mana dažādā- vienīgā Latvija”.

Tāpēc ir izveidotas depozīta un makulatūras kastes klasēs un gaiteņos.

Mēs esam ceļā uz tīru un sakoptu Latviju!

Ceļā uz tīru Latviju!

Iesaistes iespējas

1.un 2.decembrī mūsu pašpārvaldes komanda piedalījās Latvijā lielākajā forumā skolēnu pašpārvaldēm “Iesaistes iespējas”.

Pašpārvalžu dalībniekiem bija iespēja neformāli tīkloties ar citiem pašpārvalžu pārstāvjiem, pastāstīt par savas pašpārvaldes darbību un iegūt jaunas zināšanas un praktiskas iemaņas no dažādu jomu speciālistiem.

Forumā īpaša uzmanība tika pievērsta vienai no būtiskākajām pašpārvalžu darbības jomām – dažādu skolēnu viedokļu izzināšanai un pārstāvēšanai.

Iesaistes iespējas

Svinam Valsts svētkus!

Svētkos vispirms ir jāparūpējas par skolas saimi – kopā izveidota “dzīvā siena” “Ko Tu uzdāvinātu Latvijai dzimšanas dienā?’, sagatavots kahoot konkurss par Latviju, sagatavotas sarkanbaltsarkanās lentītes piespraušanai. Un tad var arī paši svinēt ar darbošanos virtuvē, patriotiskajām picmaizītēm un kopābūšanu.

Svinam Valsts svētkus!

Skip to content