Vietnē notiek uzlabošanas darbi. Iespējami darbības traucējumi.

Atjaunojot Latvijas neatkarību: atskatoties uz 1990. gada 4. maija vēsturisko dienu

Raksta kategorijas:

1990. gada 4. maijs Latvijai bija ne tikai vēsturisks, bet arī emocionāli nozīmīgs datums. Šajā dienā, pēc gadiem ilgas okupācijas, Latvija oficiāli atjaunoja savu neatkarību, kas pirmo reizi tika pasludināta 1918. gada 18. novembrī. Toreizējā parlamenta sēdē tika pieņemts izšķirošais lēmums, kas pavēra ceļu valsts suverenitātes atgūšanai.

Rīgas ielas bija pilnas ar cilvēkiem, kas nepacietīgi gaidīja deputātu balsojuma rezultātus. Neraugoties uz drūmajiem laikapstākļiem, cilvēku sejās bija lasāms cerību mirdzums. Balsojums notika saspringtā atmosfērā, un, iegūstot nepieciešamās 132 balsis, neatkarība tika atjaunota ar 138 balsu pārsvaru.

Šis notikums bija izšķirošs ne tikai Latvijai, bet arī citām Baltijas valstīm un bijušā Austrumeiropas bloka valstīm, kas arī vēlējās atgūt savu brīvību. Neatkarības atjaunošana iezīmēja jaunu ēru Latvijas vēsturē, liekot pamatus demokrātiskai sabiedrībai un tiesiskai valstij.

Tā bija diena, kad 138 parlamenta deputāti kļuva par tautas varoņiem, kuru drosmi un izlēmību atceramies un godinām vēl šodien.

Bet kas šodien ir Tavs varonis Latvijā?

Rakstu kategorijas

Uzzini vairāk!


Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content