Vietnē notiek uzlabošanas darbi. Iespējami darbības traucējumi.

Izcel savu rīcību klimata labā!

Raksta kategorijas: , ,

Šogad TRVĢ jau otro gadu Planētas mīlestība un uzmanība klimata pārmaiņām tika izcelta Silto džemperu dienās no 9.02. – 17.02. Šīs akcijas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību, izglītot jauniešus un izcelt rīcību, ko katrs varam darīt palīdzot planētai.

Silto džemperu dienas kampaņas sākums ir 2005. gadā Beļģijā Flandrijas reģiona Ekoskolā, lai atgādinātu par klimata pārmaiņu mazināšanas mērķi, veikt vienkāršas ikdienas darbības. Latvijā no 2016.gada “Silto džemperu dienas” akcijas izglītības iestādēs aicina organizēt Vides Izglītības fonds. Šī gada akcijas moto: Izcel savu rīcību klimata labā!

Pievēršot uzmanību Klimata pārmaiņām un to mazināšanai, mūsu skolas 9.a.b.kl. skolēni ģeogrāfijas stundā, no otrreiz izmantojamiem plakātu papīriem, veidoja klimata pārmaiņu Faktu džemperus, apkopojot reālas pārmaiņas, kas pasaulē mainās un ietekmē cilvēku ikdienas dzīvi jebkurā planētas vietā. Ilgstoši sausuma periodi, plūdi, mežu ugunsgrēki, u.c. izaicinājumi parāda, ka mums lietas ir jādara aktīvāk un vairāk, lai veicinātu klimatam draudzīgāku rīcību. Izveidotajā ‘Zaļā’ džempera sienā, var redzēt skolēnu izceltās rīcības – šķirot un samazināt atkritumus ikdienā; nelietot plastmasas iepakojumu; iet ar kājām un izmantot velo; izslēgt elektrību, ja nelieto; samazināt enerģijas patēriņu; taupīgi izmantot papīru un ūdeni! Rīcības džemperus skolēni sagatavoja klases stundās, kopīgi pārrunājot planētas problēmas, ikdienas rīcības, kā varam mainīt ikdienas paradumus mēs katrs! Ja katru dienu paveiksim kaut mazas labas lietas- kopīgi sasniegsim daudz! Silto džemperu akcijas  iedvesmotāja, dabaszinātņu skolotāja Sanita Baumane

Rakstu kategorijas

Uzzini vairāk!


Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content