Vietnē notiek uzlabošanas darbi. Iespējami darbības traucējumi.

Novembris – Latvijas un zinātnes mēnesis

Raksta kategorijas:

Novembris TRVĢ bija veltīts ne tikai Latvijas, bet arī Zinātnes cildināšanai. Saistībā ar UNESCO Pasaules un Latvijas zinātnes dienu, ģimnāzijas dabaszinātņu pedagogi bija sagatavojuši vairākas aktivitātes skolēniem un pedagogiem. Zinātnes dienas atzīmējām, lai pievērstu uzmanību jaunākajiem sasniegumiem un novērtētu ieguldījumu mūsu planētas izzināšanā.

Ikvienam bija iespēja īsos videostāstos ‘”#ZinātneLatvijai 2021” iepazīties ar mūsu zinātniekiem, kas nes Latvijas vārdu pasaulē un iedvesmo atklāt, pētīt, radīt.

Sākumskolas skolēni veidoja radošos darbus “Ja es būtu zinātnieks…”, kuros atspoguļoja jaunatklājumus un izgudrojumus. Piemēram, 2.a un 2. b klases skolēni bija izdomājuši, ka ļoti noderīgi būtu plāksteri, kas aizstātu vakcīnu šļircītes; šūpoles, kas rotaļlaukumā saražotu elektrību, lai uzlādētu telefonu; virtuves robots, kas aizstātu mammu un ļautu viņai atpūsties; arī elektroniskais rotaļlietu savācējs un gredzens, kurš no rotas pārvērstos par rakstāmo, šķērēm vai lineālu, kas lieti noderētu mācību darbā.

Aktīvākie 6. b.klases skolēni gribētu pētīt, kā izmantot visus 100% smadzeņu domāšanā, kā iegūt asins paraugus, nedurot ķermenī; kā pārstrādāt atkritumus dzīvnieku barībā. Viņi vēlētos izgudrot virtuālo spoguli, kas apģērbj cilvēku; ierīci, kas glābs klimatu un dabu; lidojošu laivu un spēju teleportēties… un vēl daudz ko citu.

Aktualizējot šodienas zinātnes izaicinājumu, 7.-9.kl. jaunieši uzzināja, kas ir etnobotānika, biofotonika un kā biomīmikrija veido mūsu dzīvesvidi. Jauniešu viedokļi par to, kā zinātne palīdzēs mācīties skolā, saistīti ar virtuālo realitāti, mākslīgo intelektu un dažādiem viedpalīgiem. Skolēni savās vīzijās prognozēja, ka nākotnē skolotāju aizstās datorprogramma; būs iespējami virtuāli ceļojumi ne tikai uz citiem kontinentiem, bet arī pa cilvēku organismu; ar virtuālo pildspalvu varēs pierakstīt domas un būs pieejams virtuālais asistens, kas palīdzēs mācīties…

11. klases skolēnu atbildēm par zinātnes atklājumu nozīmi noteikti piekritīs ikviens – zinātne veido jaunas lietas, ļauj labāk saprast pasauli, atvieglo dzīvi un rosina cilvēces attīstību!

Zinātnē neviens nevar pateikt, kam beigās jārodas un jāsanāk, jo viss vēl ir nezināms. Zināms vien tas – lai pētītu, atklātu, radītu, ir jāgrib, jāmeklē, jātiecas uz nezināmo mērķtiecīgi, soli pa solim!

Lai katra diena ir iedvesmas un radītprieka piepildīta!

Sanita Baumane – dabaszinātņu skolotāja

Rakstu kategorijas

Uzzini vairāk!


Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content