Vietnē notiek uzlabošanas darbi. Iespējami darbības traucējumi.

Pieteikšanās studijām augstākajās izglītības iestādēs

Raksta kategorijas:

Labdien, 2022. gada absolventi!

Esam saņēmuši skaidrojumu no Izglītības un zinātnes ministrijas atbildīgās personas, kāpēc Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas absolventi šogad nevar veikt veiksmīgu pieteikšanos vienotajā elektroniskajā pieteikšanās sistēmā studijām augstākās izglītības pamatstudiju programmās. Ar šādu problēmu saskaras vairāku izglītības iestāžu absolventi, kur ir notikusi reorganizācija.

Vienoto pieteikšanos nodrošina Rīgas Tehniskā universitāte, šobrīd ir apzinātas divas problēmas, kuras tiek risinātas:

  • vienotajā pieteikšanās sistēmā nav bijusi ievadīta izglītības iestādes reģistra precīza informācija pēc novada un izglītības iestāžu reorganizācijas, kas ir mainījusies no iepriekšējā mācību gada, tāpēc nav bijis iespējams validēt ar Izglītības un zinātnes ministrijas datiem;
  • centralizētā angļu valodas eksāmena daļas šajā mācību gadā ir atšķirīgas no iepriekšējā, kas vienotajā sistēmā nav pārskatītas.

Izglītības un zinātnes ministrija atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz jauniešus un ģimenes būt pacietīgiem, kamēr dati sistēmās tiek sakārtoti, lai tos būtu iespējams salīdzināt. Ceram, ka datu sakārtošana tiks nodrošināta līdz pirmdienai, 11. jūlijam.

Cieņā direktore Sigita Kūla
2022. gada 6. jūlijā


Rīgas Tehniskās universitātes uzņemšanas komisijas vadītāja Inesa Bušera apliecināja, ka vienotās uzņemšanas sistēma ir sakārtota un reflektanti var pieteikties augstākajās studiju programmās elektroniski. Visam ir jābūt kārtībā! Ja nu tomēr kādam absolventam kaut kas neizdodas, lūdzu zvanīt 22023382 Inesai Bušerai.

Direktore Sigita Kūla
2022. gada 8. jūlijā

Rakstu kategorijas

Uzzini vairāk!


Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content